Novinky a články o bitcoinu a kryptoměnách

Bitcoin má nové historické maximum. Prolomil hranici $63000

20. 4. 2021

Bitcoin v úterý prudce vzrostl na nové rekordní maximum. Prolomil hranici $63000, protože investoři očekávali vysoce očekávaný debut na burze cenných papírů Coinbase.

Cena Bitcoinu se vyšplhala na $63729 v úterý podle údajů z mincí metrik. Ethereum, druhá nejcennější digitální kryptoměna po bitcoinech, také vytvořila nový rekord a vyšplhal se na $2317.

Společnost Coinbase ve středu zveřejněna ocenění společnost až na 100 miliard dolarů. Crypto investoři vítají debut společnosti na akciovém trhu jako významný milník pro toto odvětví po letech skepticismu z Wall Street a regulačních orgánů.

“To je pro toto odvětví opravdu dobré a opravdu důležité,” řekl CNBC Marcus Swanepoel, generální ředitel a spoluzakladatel londýnské platformy pro kryptoměny Luno. “Zvýší to důvěru a transparentnost v našem odvětví.”
“V tomto odvětví stále existuje určitá nedůvěra a myslím, že veřejná společnost této velikosti pomůže mnoha lidem uvědomit si, že nejde jen o třídu aktiv, kterou je třeba brát vážně, ale také o společnost, kterou je třeba brát vážně.”

Více informací

Kryptoměny v roce 2020. Které kryptoměny měly největší růst?

7. 12. 2020

Trhy s digitální měnou po celý rok významně stoupaly a to navzdory ponuré globální ekonomice a následkům reakcí Covid-19. Ceny bitcoinů se pohybovaly na hodnotách, které nebyly vidět od roku 2017 a největší kryptoměna, pokud jde o tržní kapitalizaci, získala od 5. ledna 2020 neuvěřitelných 159%.

Ve skutečnosti mnoho kryptoměn zaznamenalo velkolepé 12 měsíční výnosy a následující úvodník pojednává o nejlepších kryptoměnách a největších poražených v roce 2020. Tento rok byl přinejmenším šílený a přesto že se mnoho globálních ekonomik po celém světě otřásá, crypto ekonomice se daří. Covid-19 a reakce národních států na virus způsobil finanční zmatek, který znamenal uzavření velkých částí globální ekonomiky a uzavření pohybu občanů. Akcie, dluhopisy, akcie a nesčetné množství tradičních komodit ztratily značnou hodnotu. Trhy s kryptoměnou však přetrvávaly a řada digitálních aktiv překonala téměř každou tradiční investici.

Více informací

Bitcoinoví investoři během druhého čtvrtletí roku 2020 získali 42 procent zisků

1. 7. 2020

Druhé čtvrtletí roku 2020 bylo podle datové analytické firmy Skew pro investory bitcoinů velmi ziskové.

Během tohoto období se nejvyšší kryptoměna BTC vyšplhala na 42%, což je čtvrté nejlepší čtvrtletní uzavření od roku 2014. V březnovém čtvrtletí klesly bitcoin o 10,6%, tažená obrovským propadem Černého čtvrtka. Ve skutečnosti bitcoiny poklesly ve třech po sobě jdoucích čtvrtletích. Pokud jde o cenu, bitcoiny (BTC) prudce stouply z přibližně 6420 USD na začátku dubna na více než 9140 USD na konci června, ukazují čísla Skew .

Mince se však snažila prolomit psychologickou hladinu 10000 USD ve čtvrtletí, ve kterém bitcoiny prošly plánovaným snížením dodávek. 

Více informací

Bitcoin se stane digitálním zlatem v roce 2020

23. 4. 2020

Podle nejnovějších prognóz agentury Bloomberg se bitcoiny v letošním roce stanou zlatem uchovávajícím hodnotu. Zpráva finančního časopisu „Bitcoin Maturation Leap“ uvádí, že kryptoměna je připravena na býčí běh. Napomoct tomu má ti situace akciových trhů vyvolanou koronaviry.

Díky své korelaci se skokem zlata na historická maxima je BTC připraven na přechod od rizikového spekulativního aktiva k verzi na crypto trhu. Tento rok je klíčovým testem přechodu bitcoinů na kvazi-měnu, jako je zlato a očekáváme, že to projde," uvádí se ve zprávě. Škody na světových ekonomikách způsobené Covid-19 vedou vlády k tomu, aby stimulovaly miliardy dolarů.

Bloomberg očekává, že bitcoin za těchto okolností získá na hodnotě, k čemuž přispělo i jeho přijetí. Zpráva uvádí, že navzdory anualizované volatilitě BTC, která je v průměru přibližně 5ti násobná oproti hodnotě S&P 500 v minulém roce, klesla kryptoměna v roce 2020 o 5% oproti 22% u akciového indexu k 2. dubnu. Bloomberg uvedl: "U více zavedených aktiv by to bylo považováno za známku odlišné síly. U rodící se kryptoměny je to také známka přechodu k přijetí, zralosti a výkonu jako u zlata."

Více informací

G20 vydává prohlášení o kryptografických aktivech

17. 7. 2019

Na summitu v japonském Osace vydali koncem června vedoucí představitelé G20 prohlášení o kryptografických aktivech. Vyhlásili své závazky a znovu potvrdili, že kryptografická aktiva nepředstavují hrozbu pro globální finanční stabilitu a požadovali další práci prováděnou normalizačními orgány.

Prohlášení vedoucích představitelů G20

Summit vedoucích představitelů G20, největší setkání, které kdy Japonsko uspořádalo, skončil v sobotu. Během dvoudenního setkání se představitelé G20 a vedoucí pozvaných zemí a mezinárodních organizací setkali, aby projednali důležité otázky včetně globální ekonomiky, obchodu a investic, inovací, digitalizace a globálních financí. Na závěr summitu představitelé G20 společně vydali prohlášení, které obsahuje prohlášení o kryptografických aktivech.

"My, vedoucí představitelé G20, jsme se ve dnech 28.-29. června 2019 sešli v japonském Osace v Japonsku, aby jsme sjednotili úsilí o řešení významných globálních ekonomických problémů. Budeme spolupracovat na podpoře globálního ekonomického růstu a zároveň využijeme síly technologických inovací, zejména digitalizace, a jejího využití ve prospěch všech."

 
Více informací

Bitcoin poprvé za rok překonal 10 000 dolarů

22. 6. 2019

Bitcoin podpořen slabším dolarem a čerstvým nadšením pro kryptoměny, poprvé za rok vyskočil na 10 tisíc dolarů a je na nejlepší cestě pokořit nové rekordy.

Kryptoměny jsou známé svými kolísavými cenami. Na přelomu let 2017 a 2018 investoři s nadšením sledovali, jak bitcoin prudce vzrostl z několika set dolarů na více než 20 000 dolarů, než se vrátil dolů. Nyní v noci z pátku na sobotu dosáhl podle burzy Coinbase ceny 10.000 dolarů a to poprvé za více než rok.

Bitcoin vděčí za svůj poslední vzestup slabšímu dolaru a hlavně nové digitální měně Facebooku, která nese název Libra. Pro digitální měny tento týden také přikývl předseda FD Jerome Powell a guvernér Bank of England Mark Carney, který uvedl, že centrální banky by měly být otevřeny novým digitálním měnám jako je bitcoin a další altcoiny.

 
Více informací