Novinky a články o bitcoinu a kryptoměnách

G20 vydává prohlášení o kryptografických aktivech

17. 7. 2019

Na summitu v japonském Osace vydali koncem června vedoucí představitelé G20 prohlášení o kryptografických aktivech. Vyhlásili své závazky a znovu potvrdili, že kryptografická aktiva nepředstavují hrozbu pro globální finanční stabilitu a požadovali další práci prováděnou normalizačními orgány.

Prohlášení vedoucích představitelů G20

Summit vedoucích představitelů G20, největší setkání, které kdy Japonsko uspořádalo, skončil v sobotu. Během dvoudenního setkání se představitelé G20 a vedoucí pozvaných zemí a mezinárodních organizací setkali, aby projednali důležité otázky včetně globální ekonomiky, obchodu a investic, inovací, digitalizace a globálních financí. Na závěr summitu představitelé G20 společně vydali prohlášení, které obsahuje prohlášení o kryptografických aktivech.

"My, vedoucí představitelé G20, jsme se ve dnech 28.-29. června 2019 sešli v japonském Osace v Japonsku, aby jsme sjednotili úsilí o řešení významných globálních ekonomických problémů. Budeme spolupracovat na podpoře globálního ekonomického růstu a zároveň využijeme síly technologických inovací, zejména digitalizace, a jejího využití ve prospěch všech."

 
Více informací

Bitcoin poprvé za rok překonal 10 000 dolarů

22. 6. 2019

Bitcoin podpořen slabším dolarem a čerstvým nadšením pro kryptoměny, poprvé za rok vyskočil na 10 tisíc dolarů a je na nejlepší cestě pokořit nové rekordy.

Kryptoměny jsou známé svými kolísavými cenami. Na přelomu let 2017 a 2018 investoři s nadšením sledovali, jak bitcoin prudce vzrostl z několika set dolarů na více než 20 000 dolarů, než se vrátil dolů. Nyní v noci z pátku na sobotu dosáhl podle burzy Coinbase ceny 10.000 dolarů a to poprvé za více než rok.

Bitcoin vděčí za svůj poslední vzestup slabšímu dolaru a hlavně nové digitální měně Facebooku, která nese název Libra. Pro digitální měny tento týden také přikývl předseda FD Jerome Powell a guvernér Bank of England Mark Carney, který uvedl, že centrální banky by měly být otevřeny novým digitálním měnám jako je bitcoin a další altcoiny.

 
Více informací