Bitcoin se stane digitálním zlatem v roce 2020

23. 4. 2020

Podle nejnovějších prognóz agentury Bloomberg se bitcoiny v letošním roce stanou zlatem uchovávajícím hodnotu. Zpráva finančního časopisu „Bitcoin Maturation Leap“ uvádí, že kryptoměna je připravena na býčí běh. Napomoct tomu má ti situace akciových trhů vyvolanou koronaviry.

Díky své korelaci se skokem zlata na historická maxima je BTC připraven na přechod od rizikového spekulativního aktiva k verzi na crypto trhu. Tento rok je klíčovým testem přechodu bitcoinů na kvazi-měnu, jako je zlato a očekáváme, že to projde," uvádí se ve zprávě. Škody na světových ekonomikách způsobené Covid-19 vedou vlády k tomu, aby stimulovaly miliardy dolarů.

Bloomberg očekává, že bitcoin za těchto okolností získá na hodnotě, k čemuž přispělo i jeho přijetí. Zpráva uvádí, že navzdory anualizované volatilitě BTC, která je v průměru přibližně 5ti násobná oproti hodnotě S&P 500 v minulém roce, klesla kryptoměna v roce 2020 o 5% oproti 22% u akciového indexu k 2. dubnu. Bloomberg uvedl: "U více zavedených aktiv by to bylo považováno za známku odlišné síly. U rodící se kryptoměny je to také známka přechodu k přijetí, zralosti a výkonu jako u zlata."

BTC jako digitální zlato apeluje na bezhotovostní internetovou ekonomiku hlavně kvůli jeho charakteristikám, které zahrnují nepřetržitou transparentnost cen a nedostatek limitů, přerušení nebo dohledu třetích stran, poznamenává Bloomberg. Zpráva ukazuje, že letošní pokles BTC se drží nad minimem roku 2018 „což bylo přibližně 80% čerpání z vrcholu. „Půda pro silný návrat je připravena.

Uvádí se v něm: „Na zdravější úrovni po předchozím otřesu získávají bitcoiny relativní palivo při resetování zásob, pokud je historie vodítkem.“ Zatímco Covid-19 bude svědkem trvalého poklesu kryptoměn, BTC je považován za zajišťovací aktivum, které ocení. "Makroekonomické účinky koronaviru zrychlují proces získávání hodnoty bitcoinů ve srovnání s jinými krypty." V roce do 2. dubna BTC překonal kryptoměnový index Bloomberg Galaxy a prudce vzrostl o 40% oproti 13% poklesu indexu.

Bitcoinové futures zkrotily býčí trh BTC, což interpretuje Bloomberg z hlediska zrání kryptoměny. „Zvyšující se otevřený zájem futures, klesající volatilita a relativní nadprůměrnost navzdory otřesům akciového trhu naznačuje, že bitcoiny dozrávají ze spekulativního pojetí směrem k digitální verzi zlata,“ dodal. 

Zdroj: bitcoin.com