Bitcoin má nové historické maximum. Prolomil hranici $63000

20. 4. 2021

Bitcoin v úterý prudce vzrostl na nové rekordní maximum. Prolomil hranici $63000, protože investoři očekávali vysoce očekávaný debut na burze cenných papírů Coinbase.

Cena Bitcoinu se vyšplhala na $63729 v úterý podle údajů z mincí metrik. Ethereum, druhá nejcennější digitální kryptoměna po bitcoinech, také vytvořila nový rekord a vyšplhal se na $2317.

Společnost Coinbase ve středu zveřejněna ocenění společnost až na 100 miliard dolarů. Crypto investoři vítají debut společnosti na akciovém trhu jako významný milník pro toto odvětví po letech skepticismu z Wall Street a regulačních orgánů.

“To je pro toto odvětví opravdu dobré a opravdu důležité,” řekl CNBC Marcus Swanepoel, generální ředitel a spoluzakladatel londýnské platformy pro kryptoměny Luno. “Zvýší to důvěru a transparentnost v našem odvětví.”
“V tomto odvětví stále existuje určitá nedůvěra a myslím, že veřejná společnost této velikosti pomůže mnoha lidem uvědomit si, že nejde jen o třídu aktiv, kterou je třeba brát vážně, ale také o společnost, kterou je třeba brát vážně.”

Coinbase, založená v roce 2012, je největší burzou kryptoměn ve Spojených státech. Letos je vidět nárůst výnosů díky vzestupu hodnoty bitcoinů a dalších kryptoměn. Společnost vykázala v prvním čtvrtletí roku 2021 odhadované výnosy 1,8 miliardy USD, což je devět násobný nárůst oproti stejnému období předchozího roku, zatímco zisky vzrostly na 730 až 800 milionů USD.

Cena bitcoinu se od začátku letošního roku více než zdvojnásobila, protože investoři hlavního proudu skočili do kryptoměn. Tesla nedávno vsadila na bitcoiny 1,5 miliardy dolarů a nyní přijímá digitální měnu jako způsob platby za svá auta. Mezitím Wall Street obři jako Goldman Sachs a Morgan Stanley se snaží nabídnout své bohaté klienty nějakou expozici Bitcoin .

Bitcoinoví býci považují kryptoměnu za uchovávač hodnoty peněz podobné zlatu, kterou lze použít k diverzifikaci investičních portfolií v době hospodářské krize. Ale skeptičtí ekonomové jako Joseph Stiglitz a Nouriel Roubini nejsou stále přesvědčeni a pohlížení na Bitcoin stále skepticky.

Zdroj: gadgets.ndtv.com